Ters saç yıkama tekniği nedir?

Amateur

Saç yıkama işlemini tersine çeviriyoruz! Ters saç yıkama tekniği ile saçınız ihtiyaç duyduğu neme ağırlaşmadan kavuşuyor… Her sene saç bakımıyla ilgili yeni bir yöntem ya da saç bakım rutinimizi baştan sona değiştiren bir ürün keşfediliyor. Bazen bu trendler gelip geçici olsa da işe yarayan yenilikler saçlarımızın görünüşünü tamamen değiştiriyor.

Güzellik trendleri kervanına iki yıl önce katılan ters yıkama yöntemi son günlerde kendinden daha sık söz ettirmeye başladı. Özellikle saçlarının sönüklüğünden şikayet edenlerin memnun kaldığı bu saç yıkama tekniğinin nasıl uygulandığını ve püf noktalarını sizler için inceledik.

İşte ters saç yıkama tekniği ve mucizeleri… Ters saç yıkama nedir?

Adından da anlaşıldığı gibi bu teknikte saç yıkama işlemini tersten alıyoruz. Yani önce saç kremi uyguluyor ardından da şampuanla saçları temizliyoruz. Böylece saçlar ihtiyacı olan nemi alırken, şampuanla yıkanan saçlar ağırlık yapan krem kalıntısından da temizlenmiş oluyor.

Tersine uygulanan yıkama işlemi sırasında boyalı saçlar şampuanların renk solduran maddelerinden de korunduğu için saç rengi uzun süre canlılığını koruyor.
Bu işlemi kimler uygulamalı?

Saç kremlerinin saçlarında ağırlık ve yağlanmaya neden olduğunu düşünen herkes ters yıkama tekniğini deneyebilir.

Nasıl uygulanmalı?

Bu işlem için halihazırda kullandığınız şampuan ve saç kremini kullanabilirsiniz, tek yapmanız gereken ürünleri uyguladığınız sırayı değiştirmek.

İşlem sırasında odaklanmanız gereken iki bölge var: saç dipleri ve uçlar. Saçlarınızı kökünden ucuna kadar kremleyin ve nemi iyice emmesi için biraz beklettikten sonra şampuanlama işlemine geçin. Şampuan aşamasına geçerken saçınızdaki kremi suyla durulamayın. Bu işlem saç kreminin etkilerini maksimum seviyeye çıkaracak.

Eğer saçlarınız ince telli ve ya yağlanmaya müsait yapıdaysa saç kremini diplere değil yalnızca uçlara uygulayın.

Bu saç bakım tekniğini uygularken saçlarınıza hacim kazandıran şampuan ve kremleri tercih edebilirsiniz. Böylece saçlarınız daha gür ve canlı görünecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir