Sihirli şehir Miami göz dolduruyor

MİAMİ MERAKLI SEYAHAT EHLİNİN AJANDASINDA YER ALIR

Şehri ziyaret eden Bertuğ Yasavullar, Skylife Dergisi’ne bir gezi yazısı hazırlayarak Miami’de yaşadığı tecrübeleri anlattı: Yaralı Yüz filmi ve Will Smith’in aynı isimli şarkısıyla akıllarımıza yerleşen Miami, Amerika ’nın popüler turistik şehirlerinden biridir ve dünyanın dört bir yanını gezmeye meraklı seyahat ehlinin ajandasında yer alır.

Sihirli şehir Miami göz dolduruyor- FOTO GALERİ

Amerikan sinemasını ve dizilerini takip edenlerin gözleri en azından Ocean Drive ve South Beach ’teki sahneler sayesinde Miami ’ye aşinadır. Ama bu sahneler nedeniyle Miami hafızalara daha çok eğlence yönüyle yerleşmiş.

Sihirli şehir Miami göz dolduruyor

HAREKETLİ BİR YAŞAM VARDIR

Gündüz başlayan hareketli hayat gece boyunca devam eder, fakat siz Miami ’nin deniz ve kumla sürüp tekrarlanan bir döngüden ibaret olduğunu sanmayın. Evet, Miami genelde delidolu bir yerdir ve eğlence, Amerikalının dünyasında adeta ketçap gibi hayatın her anına ve her olaya enjekte edilebilen bir iksir olduğundan, Miami ’de de umulmadık şekillerle karşınıza çıkabilir.

Mesela Wynwood ’da binaların grafiti sanatçıları eliyle güzelce boyandığını görünce gülümsersiniz. Ama aynı boyaların Life in Color festivalinde insanlara püskürtüldüğünü ve herkesin tepeden tırnağa rengârenk dolaştığını görünce şaşırırsınız.

Sihirli şehir Miami göz dolduruyor

Adam boyundaki tekerleklere sahip kamyonetlerin (Monster Truck) yarıştırıldığı yerlerden biri de Miami ’dir. Bu şehri gezmeye nereden başlanır derseniz benim cevabım herkesinkiyle aynı olur: South Beach.

ALIŞVERİŞ YAPILABİLİR

Burası Miami’nin kalbidir; meşhur Ocean Drive caddesi, 1920 ’li yapıların dizildiği Art Deco bölgesi, Lincoln ve Washington caddeleri hep bu bölgenin içindedir. Okyanusla komşu olan Ocean Drive Caddesi telaşlı ve büyük bir şehrin parçası olmaktan çok, palmiye ağaçlı bir sahil kasabası gibi görünür gündüz saatlerinde. Miami ’yi pek tanımayıp vakit geçirilebilecek bir şeyler arayanlar bir kafeye oturup kumsalı, patenle kayanları, bisiklet ve koşuyla form tutanları izleyip geceyi bekler. South Beach bölgesinin diğer damarlarından Lincoln Road Mall ve Washington caddelerinde ise insanlar hem vitrinlere bakmak hem de alışveriş yapmak için dolanır.

YAZIYI SKYLIFE DERGİSİ’NDEKİ KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir