Makyajda yepyeni trend ‘strobing’: Yüz hatlarını aydınlatıcı ile belirginleştir

Son zamanlardaki doğal makyaj modası beraberinde yeni bir kontur tekniğini doğurdu. “Strobing” etkisi denilen bu teknikte koyu tonlarla yüzünü gölgelemek yerine aydınlatıcı ile yüz hatlarını vurgulamak gerekiyor.
Bu makyaj stilinin amacı yüzünün doğal hatlarını vurgulamak. Dolayısıyla elde edilen sonuçlarda son derece doğal.
Strobing etkisi için hangi ürünleri kullanmalı?
Amaç doğal görünümü olabildiğince korumak olduğundan, partilerde kullanılan abartılı ışıltılar yerini sağlıklı cilt görünümünü destekleyen doğal ışık yansımalarına bırakıyor.
Bu görünümü elde etmek için ihtiyacın olan şey likit bir aydınlatıcı. Yüzün stratejik noktalarına uygulanan BB krem, nemlendirici veya serum da strobing etkisini yakalamana yardımcı olabilir.
 
Yeni makyaj tekniğini tanı
Kim Kardashian sayesinde meşhur olan kontur tekniğinin aksine “strobing” kadınların saklamak, gölgelemek istedikleri noktaları değil, vurgulamak istedikleri noktaları hedefliyor. Bunun için yapman gereken şey aydınlatıcını yüzünün yüksekte kalan kısımlarına uygulamak. Güneşin yüzünde ilk vurduğu noktalar olan, burun, yanaklarının yüksek kısımları, çene, dudak üstünün ortası aydınlatman gereken noktalar.
 
Cilt görünümüne özen göster
Strobing etkisini yakalamak istiyorsan cildinin sağlıkı görünmesine de özen göstermelisin. Yarattığın aydınlık etki cildindeki kusurları daha da vurgulayabilir. Highlighterını cildinde siyah nokta, açık gözenekler gibi sorunlu kısımlarına uygulamamalısın, yoksa onları daha belirgin bir hale getirebilirsin.
 
Kaynak: Makyaj.com

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir