Kahraman köpekler ve hikayeleri

Filmlerde görmeye alışkın olduğumuz kahraman köpekler; gerçek yaşamda da bizleri şaşırtmaya devam ediyor. İşte bir çok tehlike karşısında gözünü kırpmadan risk alabilen günlük yaşamda karşılaşabileceğiniz o kahraman köpekler ve hikayeleri…

Bu dost, apartmandaki gaz sızıntısını fark ederek, yaklaşık 30 dakika boyunca havlayıp evde bulunanları uyarmaya çalıştı.

Abbie, küçük Benjamin’in boğulmak üzere olduğunu annesine duyurarak hayat kurtardı.

Yaklaşık 24 saat boyunca sahibinin üzerine yatarak onun soğuktan donmasına engel oldu.

Bir kadının ötenazi olmadan bir kaç saat öncesinde kurtardığı pitbul cinsi köpek, bir hafta sonrasında 4 yaşındaki bir çocuğu kurtardı.

Bu hizmet köpeği, Figo, görme engelli sahibinin üzerine bir otobüsün geldiğini görünce, otobüsün önüne atlayarak kendisini siper etti.

Sahibinin hasta hissettiği zamanlarda , onun yanına gelip ona yakınlık gösteren bir köpek…

Daha önce hiç yavrulamamış bir pitbul köpeği, evcil olmayan bir yavru kediye bakarken..

12 yaşına girecek olan sahibesinin biricik arkadaşı bu köpek, sahibini defalarca ayılardan kurtarmış, helikopterde uçma deneyimi bulunan bir köpek.

2 çocuğa motorsiklet çarpmaması için, kendini siper ederek çocukları kurtarmaya çalışan Kabang, kaza sonrası burnunu kaybetti.

Soğuk bir kış akşamı boş bir alanda terk edilmiş bir bebekle karşılaşan bu köpek onu görünür bir yere taşıyarak gece boyu üşüyüp ölmemesi için onu sıcak tutmuş olmalı.

Kurtarıcı köpek Duke, gece saatlerinde, beşiğinde yatarken nefes almayı kesen 9 haftalık bebeklerini fark etmeleri için uyuyan çiftin odasına gidip havlayarak onları uyardı.

Üniversite yılları boyunca sahibine eşlik eden, ders çıkışına kadar onu bekleyen bu kahraman köpeğe de mezuniyet hatırası olarak onur ödülü verildi.

Sam, 10 yıllık bir kurtarma timi köpeği..

Sahibini boğulmaktan kurtaran süper kahraman, Cooper.

Lilly, o an bilincini kaybetmiş sahibine yük treni çarpmaması için elinden geleni yaptı.

Sahibinin iki silahlı soyguncu tarafından tehdit edildiğini gören Max, saldırganların ateş açtığı sırada sahibinin önüne geçerek onu korudu

Çıngıraklı yılanın, büyük anne ve torununa saldırmasına engel olan süper köpek iyileşiyor..

4 yaşındaki Angelis’e saldırmak isteyen bir tilkiyi, ailenin köpekleri Callie ve Abby kovalayarak; tilkinin küçük kıza saldırmasını engellediler.

Bu köpek acil durumlarda, ilk yardım numarasını çevirmek için eğitildi. Ve bir gün sahibesi tekerlekli sandalyesinden düştüğü sırada yağtığı ilk şey bu oldu.

Whizz adındaki bu köpek,9 kişi ve bir de köpeğin boğulmaması için onların bir bir kıyıya taşınmasına yardımcı oldu.

Sağır ve kör 3 bacaklı bu cesur köpek bir aileyi yangına karşı uyarıp hayatta kalmalarını sağladı.

92 yaşındaki Marie Alexander, birgün bahçesinde aniden baygınlık geçirince, köpeği hemen komşularını uyardı.

Ocakta unutulan bir tencerenin yanık kokusunu derhal fark ederek, uykularındaki ev sahiplerini uyaran köpek..

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir