Güzellik rutininizde asla yapmamanız gereken hatalar

Her gün düzenli bir şekilde yaptığınız güzellik rutininizde yanlışlar yapabilir kendinizi daha yaşlı veya yorgun gösterebilirsiniz. Peki, güzellik rutininizde dikkat etmeniz gereken ve asla yapmamanız gereken hatalar nelerdir? İşte o hatalar…

Çok fazla makyaj yapmayın

Çok fazla makyaj yapmak bizi olduğumuzdan 5 yaş büyük gösterir. Rimel, göz kalemi ve farı aynı anda kullanmanız, bir de üzerine koyu renkte bir ruj sürmeniz sizin için sakıncalı olabilir. Bunun için nude tonlarda ilerlemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Saçlarınızı toplamak yerine hafif dalgalar kullanın

Yüz hatlarınız gerileceği şeklinde bir at kuyruğu yapmanız sizi abartılı gösterebilir. Bu sebepler, saçlarınızı doğal dalgalı haliyle kullanmak  yüzünüzü daima daha güzel gösterecektir. Yüz hatlarınız ister köşeli ister oval olsun veya yüzünüz daha kare olsun, yumuşak dalgalar daima her kadına ona has bir güzellik verir.

Allık sürerken dikkatli olun

Ruj veya allık güzellik rutinimizin önemli ayaklarındandır. Ancak yanlış uygulamalarla pembe yanaklı oyuncak bebek görüntüsü verebiliriz. Ayrıca bronzlaştırıcı allıkların da doğru uygulanmadığı takdirde, suni görünümlü fark edilir “lekelere” yol açtığını da unutmayın.

Taraklarınızı ve fırçalarınızı yıkayın

Cildinizle temas eden her şey düzgün hijyen için düzenli olarak yıkankıp dezenfekte edilerek, bakterilerin birikmesi önlenir. Saç fırçaları ve tarakların üzerinde kepekten yağa kadar her şey bi

Kozmetik ürünlerinin son kullanma tarihine önem verin

Bazen kompakt allıklar gibi kozmetik ürünlerinin son kullanma tarihleri olduğunu dahi aklımıza getirmeyiz. Ayrıca bu ürünleri gözlerimize, cildimize ve dudaklarımıza sürdüğümüz için ciddi alerjik reaksiyonlara sebep olarak sağlığımız için ciddi bir risk teşkil edebilirler.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir