Yaşlı kadın 18 yıldır diyalize giriyor

Amateur

18 yıl önce yakalandığı böbrek hastalığı nedeniyle diyalize girmek zorunda kalan 80 yaşındaki Hafize Ankaralı, 18 yıldır Dünya Kadınlar Günü’nü diyaliz merkezinde geçiriyor. Yaşlı kadın, 13 yıldır Pendik Belediyesi ekipleri tarafından diyaliz merkezine getirilip götürülüyor. Belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Engelli ve Hasta Nakil Aracı, Hafize Nine’yi haftada üç kez evinden alıp diyaliz merkezine bırakıyor.

PENDİK BELEDİYESİ, YAŞLI KADINA 13 YILDIR HİZMET VERİYOR
18 yıldır böbrek hastası olan Hafize Ankaralı, 5 yıl boyunca kendi imkanlarıyla gittiği diyaliz merkezine böbrek hastalığından dolayı hareket edemez hale gelince Pendik Belediyesi imdadına koştu. 80 yaşındaki Hafize Ankaralı, 13 yıldır Pendik Belediyesi ’nin sağladığı araçla haftada 3 gün Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ’nde diyalize gidiyor. Beş yıl önce eşini kaybeden Hafize Ankaralı ’yla oğlu Şaban Ankaralı ilgileniyor.
18 yıldır böbrek hastası olan Hafize Ankaralı kendisini çeken kameramana, “Beni 80 yaşında şöhret yaptınız. Bana aylık bağlayacaksınız” diyerek şakalaşmayı da ihmal etmiyor.

3 torunu olduğunu ifade eden Ankaralı, “5 yıl kendim gittim. 13 yıldır ise belediye beni götürüyor. Sabah alıyor, akşam getiriyor. Haftada 3 gün diyalize giriyorum. Araç alıp bırakıyor. Zor oluyor. Önceden kendim gidip geliyordum. Bacağımdan dolayı gidemiyorum” dedi.

Hafize Nine, hastalığına rağmen yine de yüzünün güldüğünü söyleyen muhabire, “Ne yapalım? Ağlayalım mı” diyerek cevap verdi. 8 Mart Dünya Kadınlar günü için de kameralara el sallayan Hafize Nine, “Biz önceden böyle günleri bilmezdik” dedi.

İçerisinde bulunduğu duruma şükreden Hafize Ankaralı, “Bizden daha da kötüleri var” diyerek haftada 3 gün girdiği diyaliz sonrası moraran kolundan dolayı çok acı çektiğini ifade etti.

13 yıldır kendisine eşlik eden görevlilere ise artık kendi oğluymuş gibi hitap eden Hafize Nine, diyalize gitmediği günlerde ise vaktini evinin önünde oturarak geçiriyor. 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir