Ünlü mankenden ‘askerlik’ çıkışı

Anal

Şimşek, Türkiye ’de yaşanan terör olaylarına ve şehitler verilmesine çok üzüldüğünü ifade ederek, “Çok ağlıyorum, artık bunun gerçekten bitmesini istiyorum. Her şeyin ötesinde bir erkek çocuğum var. Elbette ki askere gitmek isteyecektir ama ben isteyecek miyim? Bunu bilmiyorum. Vatan sağ olsun mu? Onu da bilmiyorum” dedi.

Trakya Üniversitesi’nde yapılan çalıştay sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye ’de yaşanan terör olayları ve şehitlerin sorulması üzerine konuşan Şimşek, çok üzüldüğünü söyledi.

“VATAN SAĞ OLSUN MU ? BİLMİYORUM”

Bir anne olarak artık terörün bitmesini istediğini kaydeden 40 yaşındaki Sema Şimşek, şu an 8 yaşında olan oğlu Rüzgar ’ın da askere gitmek isteyeceğini ancak kendisinin bu konuda tereddütleri olduğunu belirterek, “Çok ağlıyorum, artık bunun gerçekten bitmesini istiyorum. Çok acı bir şey ama bir anne olarak konuşuyorum şu anda. Her şeyin ötesinde bir erkek çocuğum var. Elbette ki askere gitmek isteyecektir ama ben isteyecek miyim? Bunu bilmiyorum. Vatan sağ olsun mu? Onu da bilmiyorum. Ama ölen ve yitip giden onca genç, belki bu dünyayı değiştireceklerdi hiçbiri olamıyor. Bitsin artık ya ne için yani, bitsin” dedi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir