Türkiye şehitlerine ağlıyor


Ankara’daki kalleş saldırı sonucu şehit olan 28 kişinin kimlikleri belli olmaya başladıkça şehit acısı büyüyor.
Hain saldırı sonrası olayda şehit olan asker ve sivil personelin kimlikleri belli olmaya başladı. Tarım TV ’de çalışan gazeteci Gülşen Yıldız kimliği belirlenen ilk isim oldu. Patlama sırasında şehit olan ve askeri servis aracının şoförü olan Ali Öztaş ’ın terhisine ise 76 gün kaldığı öğrenildi. Saldırıda Çankırı  ve Bursa 2 ‘şer şehit verdi. Çankırı ’nın şehitleri sivil memur Cumali Akman ve Astsubay Mehmet Koray Pınar şehit oldu. 
Foto: CİHAN -Çankırı şehitlerine ağlıyor
32 Yaşındaki Gülşen Yıldız ’ın Tarım TV ’de görev yaptığı ve yaklaşık 10 yıldan beri Ankara ’da yaşadığı ifade edildi. Elbistan ’a bağlı Yapılıpınar mahallesinde bulunan ailesi ise acı haber üzerine hemen Ankara ’ya hareket etti. Cenazeyi teslim alan aile fertleri Yıldız ’ın cenazesini Elbistan ’a getirirken mahallesinde büyük bir üzüntü yaşanıyor.
İKİ ŞEHİT ÇANKIRI ’DAN
Ankara ’da meydana gelen patlamada Çankırı 2 şehit verdi. Patlama anında servis içerisinde bulunan Hava Kuvvetleri Komutanlığında sivil memur olarak çalışan Cumali Akman ve 3 yıllık Astsubay Mehmet Koray Pınar şehit düştü. Şehit Akman ’ın 3 yıllık evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi. Cumali Akman ’ın Çankırı ’da defnedileceği bildirildi.
28 kişinin hayatını kaybettiği ve 61 kişinin de yaralandığı saldırı ile ilgili Çankırı Valisi Vahdettin Özcan taziye mesajı yayımladı. Özcan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Dün gece Ankara ’da meydana gelen hain saldırıda şehit olan asker ve sivil vatandaşlarımıza rahmet dilerim. Allah milletimizi korusun. Dirlik ve birliğimizi daim kılsın. Şu bilinmelidir ki Türk milleti bu badireleri aşacak güç ve metanettedir. Aynı saldırıda şehit olan Çankırılı hemşehrilerimiz Hava Astsubayı Koray Pınar ve Askeri Sivil Personel Cumali Akman ’a Allah ’tan rahmet, yakınlarına ve aziz Çankırılılara sabır ve başsağlığı dilerim.”
BURSA ’DA İKİ ŞEHİT VAR
Ankara ’da gerçekleştirilen bombalı saldırıda Bursa ’nın Mudanya ve Gemlik ilçelerinden iki askeri personelin şehit olduğu öğrenildi. Alınan bilgiye göre, Mudanyalı Başçavuş Feyyaz İlhan ile Gemlikli henüz ismi öğrenilemeyen kıdemli çavuş şehit oldu. Şehitlerin ailelerinin teşhis için Ankara ’ya gittiği bildirildi.
ŞEHİT ASKERİN ANNESİNİN İSYANI
Ankara ’daki bombalı saldırıda şehit olan servis şoförü asker Ali Öztaş ’ın (26) şehadeti aileye yıktı. Merkez Çukurova ilçesindeki baba evine ulaşan acı haber aileyi gözyaşına boğdu.
Miyese ve Mehmet Öztaş ’ın üç çocuğundan en küçüğü Ali Öztaş ’ın Hava Kuvvetleri Komutanlığı ’ndaki vatani görevini 76 gün sonra tamamlayıp dönmesi bekleniyordu. Şehit babası Mehmet Öztaş, oğlunun cenaze töreni için Ankara ’ya giderken, anne Miyese Öztaş ’ın feryatları yürekleri dağladı. Bekar olan oğlu için ağıt yakan ve terörü lanetleyen Miyese Hanım, ağlayarak, “Allah kahrı perişan eylesin, onları. Yavrumu yaktılar, beni yaktılar. Allah kendilerini daha fena yaksın. Körpecik kuzumu aldılar, benden. Benim yavrumu kül ettiler. Ne söyleyebilirim. En son evvelsi gün akşam kendisiyle görüştüm. Her gün servisinden birliğine giderken günü birlik konuşuyorduk. Konuşma da yalan oldu, görüşmede yalan oldu. Yavrum koklayamadım. Yavrumu aldılar benden. Gülümü, dalımı kırdılar benim. Kopardılar aldılar benden, bal gibi kuzumdu, kaymak gibi kuzumdu. Yavrum benim, elim ayağım, gözümdü kardeşim. Hem elim hem ayağım hem de gözümdü. Yavrum beni yaktı; yavrumu da gavurlar yaktı. Yandım bittim; kül oldum artık ben, kül oldum” dedi.
CİHAN

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir