Sonbahar’da Çocukları Kat Kat Giydirmeyin

Sonbaharla birlikte gelen ani ısı değişimlerinin, çocukların biyolojik dengesini bozduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Kabakoğlu, aileleri önlem almaları konusunda uyardı.

Sonbaharla birlikte gelen ani ısı değişimlerinin, çocuklar ve bebeklerin biyolojik dengesini bozduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Emel Kabakoğlu Ünsür, aileleri önlem almaları konusunda uyardı.

Mevsim geçişlerinde, çocukların nasıl giydirilmesiyle ilgili uyarılarda bulunan Yrd. Doç. Dr. Emel Kabakoğlu Ünsür, şunları söyledi:

TERLEMEYİ ÖNLEYİCİ KIYAFETLERİ TERCİH EDİN

“Sonbahar aylarındaki ani ısı değişimleri, vücudun biyolojik dengesini de etkiliyor. Bağışıklık sistemi yetişkinlere göre daha düşük olan çocuklar ve bebekler ise mevsim geçişlerinde sık hastalanıyorlar. Bu dönemde bebek ve çocukların vücut ısı dengelerini korumak için onları kat kat giydirmek yerine pamuklu ve terlemeyi önleyici kıyafetler tercih edilmelidir. Ani hava değişimleri, çocuklarda enfeksiyonlara yol açabilmektedir. Grip şeklinde başlayan hastalıkların önemsenmemesi, daha büyük sağlık sorunları ile karşı karşıya gelinmesine neden olabilir.”

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir