Sıla’dan Afitap açıklaması

Big Dicks

Sıla ’nın yeni çıkaracağı Mürekkep albümünün çıkış parçası olan Afitap ’ın Kosova ’da 2004 yılında Kosovalı pop sanatçısı Nora İsrefi ’nin çıkış şarkısı olduğu ortaya çıktı. 2004 yılında Kosova ’da en çok dinlenen şarkıların başında yer alan E di (biliyorum) şarkısı, Kosova basınında geniş yer buldu.

Şarkının sahibi olan Floren Boşnaku, Kosova ’nın en çok okunan Expres gazetesine yaptığı açıklamada, Sıla ’nın şirketinin kendisiyle bağlantıya geçtiklerini ve şarkının kullanma iznini aldıklarını, ancak bugüne kadar her hangi bir ödemenin yapılmadığını ileri sürdü.

Gazete manşette Sıla ’yı, “Türk pop yıldızı Sıla, şarkı hırsızı” olarak lanse ederken şarkının sahibi Boşnaku, geçtiğimiz ay Sıla ’nın şirketinden aradıklarını ve şarkının albümde yer alması ve telif haklarının kullanımı için imzalaması gereken evraklar olduğunu söyledi. Ancak ne kendisinin üyesi olduğu Onair Müzik Şirketi ’nden ne de Türk şirketten her hangi bir para alamadığını söyleyen Boşnaku, konuyu mahkemeye taşıdıklarını açıkladı.

“BÖYLE CAHİLLİKLER BANA GÖRE DEĞİL”

Çıkan haberlerin ardından Sıla Instagram sayfasında bir açıklama yaptı.

“Bir haberler çıkmış, cayır cayır bir telefon trafiği sabah sabah. Yani aklınız alıyor mu Allah aşkına? Bir söz yazarı ve besteci, yani bir üretici olarak, beğenip şarkıyı alacağım ve ‘Yapmayalım kardeşim ödenmesini’ diyeceğim. Bu konularda bu kadar hassas olan ben mi yapacağım bunu? siz belki o kadar yakınen tanımazsınız beni, ben kendimi oldukça iyi tanıyorum 35 senedir falan… Böyle ahmaklıklar, adaletsizlikler, cahillikler bana göre değildir. Yalan haber yani. Teesüf ederim bir telefon açıp sormayana, doğruluğu var mıdır teyidini almayana…”

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir