Selülit neden olur? Nasıl başa çıkılır?

Kadınların korkulu rüyası selülitin bakın nedenleri nelermiş…

Kadınların korkulu rüyası selülitin bakın nedenleri nelermiş…
Yaz geldi, kadınların selülit derdi de her yaz olduğu gibi tekrar gündeme geldi. İşte güzelliği dillere destan ünlülerden ev kadınına kadınların yüzde 90’dan fazlasında bulunan selülitin nedenleri:
 
Beslenme: Uzmanlar fazla protein tüketilmesini öneriyor.
 
Stres: Basen ve bacak yağ birikmesine neden olur.
 
Sigara: Bağ dokularını zayıflatıyor.
 
Ağrı kesici: Bazı ağrı kesiciler selüliti artırıyor.
 
Liposuction: Sorunu çözmüyor.
 
Bacak bacak üzerine atma: Dolaşımını yavaşlatıyor.
 
Korseler ve dar iç çamaşırları: Sürekli giymek su tutturarak selüliti artırıyor.
 

 

 
Selülit nasıl geçer?
 
Kışın rahatlıkla kamufle edilen cilt sorunları ve fazlalıkları, yazın kamufle etmek ne yazık ki mümkün olmuyor. Yanlış beslenme, genetik faktörler, hareketsizlik, yetersiz su tüketimi, kahve ve asitli içecekleri fazla tüketmek gibi birçok etmen sonucu oluşan selülit sorunu özellikle yazın daha çok canımızı sıkar hale geliyor. Cilt ve saç bakımına yönelik doğal tarifleri ile dikkat çeken; Güzellik Uzmanı Eğitmeni, Master Figen Aktosun 14 gün boyunca aralıksız uygulanması halinde iyi sonuçlar alacağınız özel kür tarifini sizler için paylaştı.
 
Selülitleri yok eden doğal kür
 
Malzemeler
Kahve çekirdeği,
Hindistan cevizi yağı
1 adet patates

 
Tarifi
Kilo ortalaması 50 ile 70 kg arasında olan kişiler için dört yemek kaşığı havanda dövülmüş kahve çekirdeğinin içine dört kaşık Hindistan cevizi yağı ve bir adet rendelenmiş patatesin suyunu ekliyoruz. Daha fazla kiloya sahipseniz kilonuz ile orantılı bir şekilde karşımın ölçüsünü arttırabilirsiniz. Krem şeklini alana kadar karıştırıyoruz. Karışımı sorunlu bölgeye kas yönünde aşağıdan yukarı doğru masaj yaparak uygulayıp streç film sarıyoruz. 25 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkıyoruz. Bu karışımı aksatmadan 14 gün boyunca düzenli olarak uyguluyoruz.
 
14 gün boyunca aksatmadan kürü uygulayacak kişilerin mutlaka öncesi ve sonrası farkları görebilmeleri için ölçülerini alıp fotoğraf çekilmelerini söyleyen Master Figen Aktosun, 14 gün düzenli uygulama yapıldıktan sonra doğanın gücünü fark edeceklerini söylüyor. Aktosun “Doğada bütün sorunlarımıza çözüm bulmamız mümkün. Yeter ki doğal ürünleri ve bitkileri iyi tanıyalım ve hangi derde çare olabileceklerini araştırarak uzman kişileri dinleyelim. Doğa; selülitsiz, parlak ve pürüzsüz görünümlü cilt için gereken her şeyi bizlere sunuyor” şeklinde ifade ediyor.
 
  

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir