Samsung Pay Türkiye’ye ne zaman geliyor?

College

Samsung’un mobil ödeme sistemi Samsung Pay’in Türkkiye’ye ne zaman geleceğine ilişkin Samsung Türkiye’den yeni açıklama geldi. Peki Samsung Pay Türkiye’ye ne zaman geliyor?

 

Samsung Türkiye, geçtiğimiz günlerde Android 8.0 Oreo güncellemesi için yayınlanma tarihini açıklamıştı. Samsung Türkiye’ye göre, Android 8.0 Oreo güncellemesi 2018 yılının başında sunulacak. Bu güncellemeyi ilk etapta Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8 modelleri alacak. Şimdiyse Samsung Pay’in ülkemize ne zaman geleceğine dair bir açıklama geldi.

Henüz ülkemizde kullanıma sunulmayan Samsung Pay’in, Galaxy S8 Türkiye lansmanında 2017 sonunda kullanıma sunulacağı söylenmişti. Ancak Samsung Pay, 2017 sonuna yetişmeyecek gibi görünüyor.

Twitter üzerinden bir takipçi Samsung Pay’in Türkiye ne zaman geleceğini Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen’e sordu. Yeğen ise bu soruya “Ne yazık ki regülasyonda sıkıntılar yaşadık. Ve bu sıkıntıların üzerinde çalışılıyor. 2018 baharına yetiştirmeyer çalışıyoruz.” dedi.

Samsung Pay nedir? 

Samsung Pay, temel olarak NFC teknolojisiyle birlikte kredi kartı taşımadan kredi ya da banka kartınızla telefonunuz üzerinden ödeme yapmanızı sağlayan bir ödeme teknolojisidir. Dünyanın en büyük iki ödeme şirketi Mastercard ve Visa lisansı sayesinde bu şirketlerin teknolojilerini kullanan kartlarınızı ekleyebileceğiniz Samsung Pay’e sadece bir kez kredi kartınızı ya da diğer kartlarınızı tanımlayarak daha sonra temassız ödeme noktalarında ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung Pay nasıl kullanılır?

Samsung Pay’i kullanmak için öncelikle uygulamayı Samsung’un uygulama mağazasından indirmeniz ve Samsung hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Ardından karşınıza çıkan arayüzde Visa ya da Mastercard kullanan kredi ya da banka kartlarınızı Samsung Pay’e tanımlayabilir ve güvenlik yönetiminizi belirleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir