Rusya’nın Avrupa’ya bakan yüzü: St.Petersburg

Babes

Skylife Dergisi’ndeki gezi yazısında yer alan bilgilere göre, Rusya’nın en büyüleyici şehirlerinden St. Petersburg, çocukları sanatın ve tarihin güzel dünyasıyla tanıştırıyor.

OCEANARIUM

Okyanus canlılarının bulunduğu bu dev akvaryum, türünün Rusya ’daki ilk örneği. 45 binden fazla balık, 150 ’den fazla türde suda yaşayan omurgasız hayvan ve deniz memelisine ev sahipliği yapan Oceanarium, çocuklarınızın ilgisini çekecek.

Rusya'nın Avrupa'ya bakan yüzü: St.Petersburg

DINO-PARK

Oceanarium ile aynı tesisin içinde bulunan Dino-Park, çocukların dinozor modellerine dokunup oyun oynayabildiği, onlarla resim çekilebildiği eşsiz bir yer. Tesiste dinozor modelleri dışında atlıkarınca, video oyunları, labirent gibi çocuğunuzu meşgul edecek aktiviteler de bulunuyor.

Rusya'nın Avrupa'ya bakan yüzü: St.Petersburg

TRANS-FORCE EĞLENCE MERKEZİ

3D teknolojisini sesler, özel efektler ve hareketli koltuklarla birleştiren 5D ’nin kullanıldığı bu eğlence merkezi, çocuklarınızı dünyanın en güzel şehirlerini gezmeye götürüyor.

Rusya'nın Avrupa'ya bakan yüzü: St.Petersburg

GEZGİN BİENAL

Avrupa’nın en önemli çağdaş sanat bienallerinden manifesta, çağdaş sanatçıları 10. kez bir araya getiriyor. lki 1994 ’te Rotterdam ’da yapılan ve Doğu Avrupa ülkeleri için çağdaş sanat platformu oluşturma fikriyle yola çıkan Manifesta, bu yıl 28 Haziran – 31 Ekim tarihlerinde düzenleniyor.

YAZIYI SKYLIFE DERGİSİ’NDEKİ KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir