Murat Belge “zora düştüm” diyerek dava açtı!

Ünlü akademisyen ve yazar Murat Belge, ekonomik olarak zor durumda olduğu gerekçesiyle boşandığı eşine ödediği nafakanın kaldırılması için dava açtı. Oyuncu Hale Soygazi ile evli olan Murat Belge, boşandığı eşi Mahmure Taciser Ulaş ’a nafaka ödememek için dava açtı.

İstanbul Aile Mahkemesi ’nde açılan davada Belge, 1997 yılında boşandığı Ulaş ’a ödediği bin 400 dolarlık nafakanın kaldırılmasını talep etti. Birikmiş 395 bin liralık nafaka borcunu bir defada ödeyen Murat Belge “Zora düştüm” dedi.
Ünlü yazar, kirada oturduğunu ve kendine ait bir gayrimenkulü bulunmadığını belirterek, eski eşinin ise kendine ait bir evi ve ayrıca emekli maaşı bulunduğunu ifade etti. Belge ’nin avukatı, “Mahkeme kararıyla hükmedilen birikmiş 395 bin liralık nafaka bedeli davalıya ödenmiştir. Bu ödeme müvekkilimi oldukça sıkıntıya sokmuştur. Başkaca bir iş yapamaması nedeniyle ekonomik olarak zor durumdadır. Yoksulluk nafakasının kaldırılmasını istiyoruz” dedi. Ulaş ise “Kirada oturduğunu söyleyen davacının Gümüşsuyu ’ndaki evi, moda ve tasarım dergilerine çıkacak düzeyde” diyerek davanın reddini istedi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir