Mısır Kazasına Putin Çözümü

Mısır’ın Şarm el Şeyh kentinden havalanan Rus Metrojet Havayolları’na ait Airbus A-321 tipi yolcu uçağı taşıdığı 224 kişiyle Sina’da düştü. Kara kutusuna ulaşılan uçaktan umutları tüketen haber geldi. Mısırlı yetkililer uçaktan kurtulan kimse olmadığını açıkladı.Rusya Devlet Başkanı Putin, kazanın ardından 1 günlük yas ilan etti. Rusya Devlet BaşkanıVladimir Putin ise kazayla ilgili devlet komisyonunun kurulması talimatını verdi.

PUTİN TALİMATI VERDİ

Putin, uçak kazasında ölenlerin aile ve yakınlarına başsağlığı diledi. Rus lider, BaşbakanDmitri Medvedev’e kaza ile ilgili devlet komisyonunu oluşturması talimatını verdi.

Putin, bölgeye acilen ekip gönderilmesi için Rusya Acil Durum Bakanlığı’nı da görevlendirdi. Rus uçaklarını araştırma yapmaları için bölgeye gönderiyor.

Kremlin Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, “Putin Acil Durumlar Bakanı Vladimir Puçkov’a Mısır’ın onayı alındıktan sonra olay yerinde çalışmalara katılmak için uçak göndermesi talimatını verdi” denildi.

MISIR BAŞBAKANI BÖLGEYE HAREKET ETTİ

Bu arada Mısırlı yetkililer, uçağın enkazının Al-Ariş kenti havaalanına yakın alanda bulunduğunu duyurdu.

Rus basınına göre, Mısır Başbakanı bölgeye hareket etti. Mısır Başbakanlığı’nın da kazanın araştırılması için özel komisyonun oluşturduğu ifade edildi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir