Meme Küçültme Ameliyatı ile Boyun, Sırt ve Omuz Ağrısından Kurtulun, Özgürce Kıyafet Seçin!

Bbw

Kadınların vücudunda en çok sorun ettikleri bölgelerden birisi şüphesiz ki göğüsleridir. Herkes kendinde olmayanı daha çok istediği için büyük göğüslü kadınlar küçük, küçük göğüslü kadınlar ise büyük göğüslere sahip olmak isterler. Özellikle büyük göğüslü kadınların daha küçük göğüslere sahip olma isteği çoğu zaman şımarıklık olarak algılansa da aslında işin aslı bu değildir. Büyük göğüslü kadınlar hayatları boyunca bu durumun sıkıntısını sadece görüntü olarak değil fiziksel olarak da çekerler. Sürekli devam eden sırt ağrıları, göğüs boyutunu saklama ihtiyacı sebebiyle kambur durma eğilimi ve boyun ağrısı büyük göğüslü kadınların yaşadığı en büyük problemlerdir. 
 
Büyük Göğüsler Şans mı Yoksa Şansızlık mı?
Büyük göğüslü olmak pek çok insan tarafından büyük bir şans olarak görülse de aslında durum göğüsün büyüklüğüne göre değişmektedir. Vücuda oranla büyük olan, kilo almaya bağlı olarak büyüyen göğüsler kişinin yaşam kalitesinin düşmesine neden olur. Bu durum sürekli olarak ağrı çekmekle birleştiği zaman kişi göğüslerinin daha küçük olmasını talep eder. Bu haklı talep doğrultusunda meme küçültme ameliyatı yaptırılabilir. Büyük göğüslere sahip kadınlar meme küçültme ameliyatları ile ilgilendikleri zaman tepkiler alırlar. Herkesin büyütmek için uğraştığı düşünülen bir anlayış içerisinde bu tür bir operasyon gereksiz gözükebilir. Bunun temel nedeni ise dünya genelindeki ideal vücut kriterleridir. Dolgun göğüsler her zaman çok popüler olduğu için pek çok insan meme estetiğinden bahsedildiği zaman silikon taktırma işlemini algılar. Oysa meme küçültme ameliyatı da en az meme büyütme ameliyatı kadar sık talep gören estetik bir müdahaledir. 
 
Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır? 
Meme küçültme ameliyatı iki farklı yöntemle yapılmaktadır. Günümüzde kullanılan Vertikal mamaplasti yöntemi meme küçültme operasyonlarının büyük bir çoğunluğunda tercih edilen; iz oluşumunun azalmasını sağlayan; memenin daha dik bir şekilde durmasına yardımcı olan ve en önemlisi meme şeklinin uzun dönemde korunmasını sağlayan bir tekniktir. Bu teknik ile yapılan meme küçültme ameliyatı aynı zamanda süt kanallarının zarar görmesine en az neden olan tekniktir. Eğer meme boyutu çok büyük ise gigantomasti adı verilir. Gigantomastide meme büyüklüğü her bir meme için 3kg ve üzeri veya en az “E” cup olarak tarif edilebilir. Bu durumda meme başı duyarlılığı ve süt verme kabiliyeti meme küçültme ameliyatı sırasında korunamayabilir. Bu tekniği zorunlu kılacak fiziksel durumlara oldukça nadir rastlanır. 
 
Meme Küçültme ameliyatı sonrası nasıl bir iz kalır?
Meme küçültme ameliyatından sonra areola çevresinde, areola altından meme altı oluğa kadar düz inen br çizgi ve bazen meme büyükse altı oluğunda bir iz kalır. İzler ilk birkaç pembe renkli belirgin görünür, ilerleyen aylar ve yılarda deri rengine yakın ve az farkedilen bir hal alır.  
 
Doç. Dr. Çiğdem Ünal
Estetik, Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
www.drcigdemunal.com
Instagram: /drcigdemunal
Facebook: /drcigdemunal
 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir