Kıvanç Tatlıtuğ’a muhasebeci şoku!

College

Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, kendisinden tahsil ettiği vergi borçlarını yatırmayarak 3.5 milyon liralık zarara uğrattığını öne sürdüğü eski muhasebecisi Erdal D.’den şikayetçi oldu.

Sabah Gazetesinden Dilek Yaman’ın haberine göre; son olarak ‘Cesur ve Güzel’ dizisinde rol alan Kıvanç Tatlıtuğ’a 29 Eylül’de yüklü miktarda vergi cezası geldi. Vergisini düzenli ödemesine rağmen anapara ve faiziyle birlikte 3.5 milyon liraya yakın borcu olduğunu öğrenen yakışıklı oyuncu şoke oldu ve o dönem çalıştığı muhasebecisinin peşine düştü. Erdal D.’ye ulaşamayan Tatlıtuğ, savcılığa başvurdu.

Kıvanç Tatlıtuğ’un avukatı tarafından savcılığa verilen dilekçede, Erdal D.’nin ünlü oyuncuyu nasıl dolandırdığı anlatıldı. İddiaya göre; Kıvanç Tatlıtuğ, muhasebecisi Erdal D. ile vergi kaydı açılması, vergi defterlerinin ve muhasebesinin tutulması, yapacağı sözleşmeler için hukuki, mali ve eğitimsel danışmanlık yapması konusunda anlaşmaya vardı. Kıvanç Tatlıtuğ, muhasebecisine aldığı hizmetler ve vergi borçlarını yatırması için farklı tarihlerde yüklü miktarda paralar yatırdı. Aldığı paralar sonrası muhasebeci, faturaları kestiğini ve Kıvanç Tatlıtuğ’un vergi defterine kaydettiğini beyan etti. Ancak yine iddiaya göre Erdal D., aldığı paraların tamamını yatırmayarak himayesinde tuttu.

Vergi cezasıyla dolandırıldığını anlayan Tatlıtuğ, muhasebecisinin farklı tarihlerde aldığı paraları yatırmayarak kendisini 3.5 milyon lira zarara uğrattığını belirtti.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir