Evinizin hoş kokmasını sağlayacak doğal tütsüler

Evinizde kitap okurken, müzik dinlerken, çalışırken odanızda yakabileceğiniz tütsüler motive olmanızı aynı zamanda iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Ancak tüm bunlar seçeceğiniz bitkilere göre değişkenlik gösterir. İşte evinizin hoş kokmasını sağlayacak, bitkilerden hazırlayabileceğiniz doğal tütsüler…

Osmanlı’dan bu yana günümüzde de kullanılmaya devam eden tütsüler, kullanıldığı bitki türlerine göre çeşitli faydalar sağlamaktadır. Kimisi motive olmayı ve dinlendirmeyi sağlarken kimisinin de cinsel performans üzerinde etkileri bulunmaktadır. Tütsü satın almak yerine evinizde çeşitli bitki türlerinden tütsüler hazırlayabilirsiniz. İşte evinizin hoş kokmasını sağlayacak doğal tütsüler… Ardıç

Ardıç her daim yeşil kalan bir bitkidir. Çalılarını demet haline getirip yaktığınızda stresinizi ve gerginliğinizi atmanıza yardımcı olacaktır.

Manolya

Manolya bitkisinin tazesinin yaydığı kokunun ne kadar hoş ve güzel olduğunu hepimiz biliyoruz. Kurutulmuş manolya bitkisini yakıp tütsü haline getirdiğinizde sinirleri rahatlatır, uyumu arttırır, ferahlatıcı etkisi vardır.

Tarçın

Tarçın kabuklarından yapılan tütsü ruhsal sıkıntılarınızın giderilmesini sağlar, iştah açıcı özelliği vardır. Zihinsel aktivasyonların artmasını sağlar, kan basıncını dengeler.

Sedir

Ülkemiz sedir ağacı bakımından oldukça zengindir. Bu sebeple tedarik etmenizde zor olmayacaktırç sedir ağacı da evinizdeki kötü enerjiyi temizlemeye yardımcı olacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir