Akın İpek’e Şok Teklif


Akın İpek’e Şok Teklif: Oteli Bize Ver, Bu İşi Çözelim

Bugün Tv’de Güne Bakış programını sunan Erkan Akkuş’un periscope yayınına konuk olanAkın İpek, holdinge kayyum atanması üzerine kendisiyle bazı kişilerin irtibata geçtiğini belirterek, “Hisarönü’ndeki oteli bize ver biz bu işi çözelim” diye bir teklif aldığını söyledi.

CANLI YAYINDA AÇIKLADI

İpek Medya Grubuna yapılan baskının ardından çalışanlar yayın hayatına sosyal medyadan devam ediyor. Erkan Akkuş, ‘teknoloji gazetecinin dostudur’ diyerek Periscope yayını yaptı. Yayına Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek bağlandı. İpek’in yayına bağlanmasıyla izleyici sayısı bir anda arttı. 9 bin 253 kişi yayını canlı takip ederken bin 253 kişi de sonradan izledi. Yayında konuşan Akın İpek, yaşananlarla ilgili şöyle konuştu: “Olanları iftiharla izledim. Dün orada birçok tablo vardı. İnşallah bir gün o tabloları kanalımızın üstüne büyüterek asacağız. Burası ‘Kanaltürk, burası Bugün ve burada sadece özgür habercilik yapılır’ diyeceğiz. Bu yaşananlar ileride geçmişe baktığınızda pırıl pırıl parlayacak günler olacak.” dedi.

‘ARSLAN YÜREKLİ YİĞİT KARDEŞLERİM’

Yapılanları hukuksuzluk olarak niteleyen Akın İpek, kayyumun hiçbir icrai yetkisi olmamasına rağmen yayına karışmasına, muhabir ve haber editörlerine tehditler savunmasına sessiz kalmadı. Bugün gazetesi yayın toplantısının görüntülerinde yer alan gazeteci çalışanlarını tebrik etti, ‘Arslan yürekli yiğit kardeşlerim’ dedi. Kanunsuz yapılan herşeyin hukuk nezdinde hesabının sorulacağını aktaran İpek, “Sen bir delikanlıyı düşüncesini söylediği için terbiyesiz deyip atamazsın. Ben yıllarca böyle bir şey yapmadım. Hakaret etmemiş, sana karşı saygısızlık yapmamış birisi yiğitçe dimdik durdu ve doğrusu budur dedi. Kayyum orada benim ekibimi dağıtamaz. Elinde gücün var diye sen masum insanları hapse atıyorsan, temiz insanların mallarına el koyuyorsan, yalan bilirkişi raporu hazırlıyorsan bunu yapan alçaktır. Bunu şuan IŞİD yapıyor.” diye konuştu.

‘BUNLARI İLERİDE İFTİHAR KAYNAĞI OLARAK HATIRLAYACAĞIZ’

İpek konuşmasının devamında şöyle devam etti: “Hukuk belki bir müddet daha böyle gider ama sonsuza kadar gitmez. Bunlar ileride iftihar kaynağı olarak hatırlayacağınız şeyler. Sizler hukuk ve menfaat karşısında doğru bildiğiniz şeylerden ayrılmadınız, doğru bildiğinizden vazgeçmediniz. Erkan sen bugün havuz medyasında işe girseydin burada aldığın maaşın on katını alacaktın ama yalan söylemen gerekecekti. Masum olduğunu bildiğin insanlara bile bile iftira atman gerekecekti. Bugün işsiz kalabilirsin bu da korkudur ama buna rağmen stüdyondan çıkmışsın ve telefondan tüm dünyaya hak ve hakikati bildiğin gibi anlatmaya çalışıyorsun.”

İpek Medya Grubunda çalışanlar hakkında ‘Benim orada çok kıymetli bir ekibim vardı’ diyen İpek, ekibinin dağıtılmasına üzüldüğünü aktardı. İpek, “Medyadaki en kıymetli varlığım ekibim dağıtılıyor. Yarın medyada büyük zaralar olacak. Reytingler düşecek. İnsanlar orayı o ekip var diye izliyor ve satın alıyorlardı. Onlar olmadığı zaman her şey düşecek. Bunu oraya atanan kayyum ekibi bilmiyor ya da biliyor gözleri görmüyor. BizTMSF’ye verilmiş bir şirket değiliz. Bizim orada yaptığımız bütün icraatlardan şahsen sorumlular. Ortaya çıkan zarar kendilerine mutlaka ceza olarak dönecek. Sen bir delikanlıyı düşüncesini söylediği için terbiyesiz deyip atamazsın. Ben yıllarca böyle bir şey yapmadım. Hakaret etmemiş, sana karşı saygısızlık yapmamış birisi yiğitçe dimdik durdu ve doğrusu budur dedi. Kayyum orada benim ekibimi dağıtamaz. Elinde gücün var diye sen masum insanları hapse atıyorsan, temiz insanların mallarına el koyuyorsan, yalan bilirkişi raporu hazırlıyorsan bunu yapan alçaktır. Bunu şuan IŞİD yapıyor.” diye konuştu.
‘OTELİ BİZE VER, BU İŞİ ÇÖZELİM’

Akın İpek çalışanlarına seslendiği periscope yayınının sonunda şöyle konuştu. “Beni otelimde misafir ettiğim insanlar arayarak oteli bize devret işlerini kolaylaştıralım diyorlar. Her gün karşılaşmış olduğumuz bu hadiselerle imtihan olunuyor. Bu yaşadıklarımız karşısında biz karakterimizden, şahsiyetimizden, doğru bildiğimiz şeylerden vazgeçecek miyiz vazgeçmeyecek miyiz? Bu bizim karakterimizin derecesini gösteriyor. İnşallah ben bütün arkadaşlarımızın doğru bildikleri şeyleri yapacaklarını adım gibi biliyorum. Benim ekibim böyledir. Arkadaşlarımız oradan ayrılmasınlar, görevlerini yapmaya çalışsınlar. Sürekli karanlığın devam edecek hali yok.”

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir