30 kadına HIV bulaştırdı, 24 yıl hapis cezası yedi

Anal

AIDS hastalığına yol açan virüsü taşıdığını bilen İtalyan Valentino Talluto, dokuz yılda 53 kadınla korunmasız ilişkiye girdi. İnternet üzerinden tanıştığı kadınları yakın zamanda HIV testi yaptırdığını söyleyerek ikna eden adamın, 30 partnerine HIV bulaştırdığı tespit edildi. Mahkemenin kararı açıklanırken, salonda bulunan kurbanlardan bazıları gözyaşlarını tutamadı. İtalyan televizyonlarına röportaj veren bazı kurbanlar ise, yüzlerini sakladı.

İtalya’da, HIV taşıdığını bile bile onlarca kadınla korunmasız cinsel ilişkiye giren ve 30 kadına virüsü bulaştıran bir adama 24 yıl hapis cezası verildi. 33 yaşındaki Valentino Talluto’nun, AIDS hastalığına yol açabilen virüsü taşıdığı 2006’da teşhis edildi.

Talluto’nun bu tarihten 2015’te tutuklanmasına kadar 53 kadınla korunmasız cinsel ilişkiye girdiği tespit edildi.

Bu kadınların verdiği ifadeye göre Talluto, prezervatife alerjisi olduğunu ya da kısa süre önce HIV testi yaptırdığını ve sonuçların temiz çıktığını söyleyerek kadınları korunmasız seks yapmaya ikna ediyordu.

Muhasebecilik yapan Talluto, çoğunlukla sosyal medya ya da internetteki çöpçatan siteleri üzerinden tanıştığı bu kadınlardan 30’una HIV bulaştırdı. 3 kadının daha sonraki partnerleri ve bir kadının bebeğine de virüsün bulaştığı belirlendi.

Soran kadınlara yalan söyledi

Talluto ise virüsü kasıtlı olarak bulaştırmadığını, yalnızca tedbirsiz hareket ettiğini savunuyordu. Talluto savunmasında, “Bu kadınların birçoğunu ailem ve arkadaşlarımla tanıştırdım. Eğer amacım en fazla sayıda insana hastalık bulaştırmak olsaydı bu insanları hayatıma sokmazdım, barlarda tanıştığım insanlarla günübirlik seks yapardım” dedi.

Ancak Talluto’nun birlikte olduğu bazı kadınların kendisine HIV taşıyıcısı olup olmadığını sorduğunda, bunu reddettiği ortaya çıktı.

Savcılığın ‘ölüme sebebiyet verme’ amacı taşıdığı gerekçesiyle ömür boyu hapsini istediği Talluto hakkındaki karar dün akşam açıklandı. Roma’da görülen davada mahkeme, Talluto’yu 24 yıl hapse mahkum etti.

İtalyan basını, mahkemenin kararı açıklanırken salonda bulunan kurbanlardan bazılarının ağladığını belirtti.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir