Yüz şekline göre kontür teknikleri

Babes

Kontür tekniği yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz yerleri vurgularken kusurlu alanları gizlemek için kullanılır. Kontür ile yüzünüzü olduğundan daha ince, burnunuzu daha ince ve kalkık ve elmacık kemiklerinizi daha çıkık gösterebilirsiniz.

4 yüz şekli ve yüz şekline göre kontür teknikleri

Oval yüzler için kontür tekniği:

Oval bir yüz şekliniz varsa kontür uygularken amaç yüz hatlarını genişletmek veya kısaltmak olacaktır. Aydınlatıcıyı çenenin ortasına ve yanakların üst kısmına hafifçe uygulayın. Koyu tonları ise alnın tepe noktası, saç-yanak birleşimi ve burnun ucuna sürün.

%75’e varan indirimlerle Golden Rose ürünlerini incelemek için tıklayın!

Yuvarlak yüzler için kontür tekniği:

Yüzünüz yuvarlaksa yanakları biraz daha içe doğru ve elmacık kemiklerinizi çıkık göstererek ince uzun yüz hatları elde edebilirsiniz. Bunu da ancak kontür tekniği ile başarabilirsiniz. Ön plana çıkarmak istediğiniz alın ve elmacık kemiklerine aydınlatıcı, yüzü inceltmek için ise yanak çukuru ve çene hizasına koyu renk kontür uygulamalısınız.

Kare yüzler için kontür tekniği:

Kare yüzler geniş bir alın ve çeneye sahip olan yüzlerdir. Kare görünümdeki bir yüzü kontür uygulayarak daha oval hale getirebilirsiniz. Hatlarınızı yumuşatmak için alın ve elmacık kemiklerine aydınlatıcı, alnın yan kısımlarına ve çeneye ise koyu renk kontür uygulanmalıdır.

Cilt tipinize uygun aydınlatıcılar ve indirimli pek çok ürün için tıklayın!

Kalp yüzler için kontür tekniği:

Geniş bir alın ancak ince bir çeneniz varsa yüzünüz kalp şeklinde denilebilir. Burada amaç ince olan çeneyi daha dolgun göstermektir. Dudak çevresine açık renk aydınlatıcı uygulamalısınız. Yüz ve saçın birleştiği noktaya ve çenenin üzerine ise koyu ton kontür uygulamak yüzün üst kısmındaki keskin hatları yumuşatacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir