Treacher collins sendromlu bebeğin duygusal hikâyesi

Nadir rastlanan Treacher Collins sendromuna sahip olarak dünyaya gelen küçük Abigail’i annesinin karnındayken evlat edinen kadın, bebeği görünce bakın ne yaptı…

Abigail’i evlatlık edinmek isteyen anne adayı çocuğunu görmek için hastaneye geldiğinde bebeğin yüzünü gördü ve evlat edinmekten hemen vazgeçti. Taşıyıcı annesi Christina Fisher ise bir daha kadından haber alamadı…

Henüz 5 aylık olan Abigail Lynn, Treacher Collins sendromu adı verilen nadir bir rahatsızlığa sahip.

Treacher Collins sendromu, uterodaki kemik ve doku gelişimini etkileyen ve bunun sonucunda yüzde şekil bozukluklarına sebep olan genetik bir rahatsızlık.

Christina Fisher, hamileyken bebeğini evlatlık verme kararı almış.

Fisher, bebeğin babasını bulamadığı ve bir karavan parkında kötü koşullarda yaşadığı için bu kararı almak zorunda kaldığını söylüyor.

Fisher, Abigail’in rahatsızlığının amniyosentez ve ultrasonda fark edilmediğini dile getiriyor.Abigail’i annesinin karnındayken evlat edinen kadın, onu gördüğünde beklediği bebeğin bu olmadığını söyleyerek hastaneden kaçmış.

“Abigail 11 Ocak günü doğduğunda, onu evlat edinen anne bebeğin çok biçimsiz olduğunu söyleyerek ve ağlayarak hastaneyi terk etti ve kendisinden bir daha haber alamadık. İşte o anda Abigail’in benimle olması gerektiğini anladım.”

Abigail’i geri alan annesi, artık onsuz yaşamayacağını söylüyor!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir