Saça zarar vermeden rengi nasıl açılır?

Amateur

Saç rengini açmak isteyenler kuaförün yoluna tutmadan önce bu tavsiyelere göz atabilir. Çünkü bu işlemi evde, kimyasal kullanmadan doğal yönetmelerle yapmak da mümkün. Saç rengini açmak için iki yol var. Birincisi kuaför yardımı ile bu işlemi profesyonelce yapmak, diğeri ise doğal yollardan, evde kendinizin yapması. Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Kuaför salonunda saç rengimiz konusunda daha hızlı ve başarılı sonuçlar alabilir, istediğimiz tonu başarı ile elde edebiliriz. Ancak bu durumlarda saçlarımız zarar da görebilir. Ancak kimyasal bir ürün kullanmaktan kaçınanlar evde doğal yöntemleri deneyebilir. Saç rengini evde doğal işlemlerle açmayı tercih eden kadınların birçoğu, saç sağlıklarını koruma motivasyonuna sahip oluyor. Hele kuru ya da hassas saçlara sahipseniz, evde yararlanacağınız yöntemler daha sağlıklı olacaktır. Saç renginizi açmak için birçok doğal içerikten faydalanabilirsiniz. Bazı sonuçlar diğerlerine kıyasla daha açık olabilir. İşte bazı örnekler.

Papatya çayı:
Bir poşet papatya çayını 10 dakika boyunca sıcak su içinde bekletip, sonra dışarıya alın. Çayı soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra saçınıza iyice uygulayın ve saçınızın papatya çayını emebilmesi için 15 dakika bekleyin. Daha açık bir renk elde etmek için bu işlemi 2 veya 3 kez tekrarlayabilirsiniz. Bu işlem için siyah çay da etkili olabilir, ancak papatya çayı, aynı zamanda saçlara parlaklık da kazandırır.
Bal ve sirke
Saç rengi açma konusunda bal ve sirkeden de faydalanabiliriz. İkilinin içerisine nemlendirici olarak bir damla zeytinyağı karıştırmakta fayda var. 2 kap damıtılmış sirkeyi, 1 kap saf bal ve zeytinyağı ile birleştirdikten sonra bir miktar da tarçın ekleyip iyice karıştıralım. Sonra ıslak saça uygulayıp ve saçı tarayın. Sonra, duş bonesiyle saçınızı kapatın. Etkisini daha iyi görmek için, saçınız bir gece bu durumda kalmalı.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir