Mezuniyet Makyajı Nasıl Olmalı?

Amateur

Mezuniyet günü için heyecanlanmaya başladın mı? Kendimi hatırlıyorum da elbisemden ayakkabıma makyajımdan küpeme kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlamaya çalışmıştım. Balo salonuna girince elbisemin aynısını giyen başka bir kızla karşılaştım o ayrı hikaye ama uzun lafın kısası mezuniyet söz konusu olunca insan ince eleyip sık dokuyor. Peki Mezuniyet makyajı nasıl olmalı?
 
Mezuniyet deyince ortaokul mezuniyeti, lise mezuniyeti ve üniversite mezuniyeti diye 3 farklı makyaj önerim olacak.
 
Ortaokul mezuniyet makyajı nasıl olmalı?
Ortaokul mezuniyetinde muhtemelen herkes ilk kez makyaj yapacak yaşlarda olacağından yaşa uygun çok ama çok hafif bir makyaj tercih etmek gerektiğini düşünüyorum. Tamamen doğal tonlarda hafif bir allık, nude tonlarda ya da gül kuru gibi hafif pembe bir ruj ve hafif bir maskara bence yeterli olacaktır. Ortaokul mezuniyet makyajı kesinlikle doğal olmalı. 20 yaş büyük gösterecek koyu ton far veya kıpkırmızı rujlar tercih etmemelisin.
 
Kiko Milano kırmızı likit ruj incelemesi 
https://www.gizemaydogan.com/kiko-milano-kirmizi-likit-ruj-yorumu/
 
Lise mezuniyet makyajı nasıl olmalı?
Artık büyüdün. Üniversiteye gideceksin. Genç bir kadın oldun bence. Tarzını da biraz belirlemişsindir diye düşünüyorum. Tarzına uygun bir makyaj tonu tercih etmeniz öneririm. Mesela hafif gri ve gümüş far karışımları çok hoş durabilir. Taze ve sağlıklı görünmeni sağlayacak bronz bir allık için tam zamanı. Hafif bir eyeliner ve maskara ile de makyajını tamamlayabilirsin. Malum bu aralar aydınlatıcı ve kontür modası var. Dolayısıyla çok hafif bir ışıltı da hoş durabilir.
 
Üniversite mezuniyet makyajı nasıl olmalı?
Üniversitesi mezuniyeti akademik hayata devam etmeyeceksen hayatındaki son mezuniyet ve artık iş hayatına atılacaksın. Mesleğinde yeni biri olarak meslek seçimine göre bir makyaj tercih etmek isteyebilirsin. Normalde kullandığın allığı bir ton koyultabilir, rujunu daha canlı seçebilir veya maskara kullanmama trendi gibi ilginç moda trendlerini de uygulayabilirsin. Maskarasız çıkacaksan parlak turuncu bir ruj güzel durabilir. Eyeliner çekerken de kuyruklu eyeliner senin için güzel bir seçenek diye düşünüyorum. Bu sene nude eyelinerlar çok moda. Her sene olduğu gibi dumanlı göz makyajı çok moda. Bence yüz ve göz şekline uygun bir makyaj ile hem çok şık hem de dikkat çekici görünebilirsin.
 
Mezuniyet makyajını seçtiysen şimdiden bol şans ve başarılar 🙂
 
Gizem Aydoğan Blog
Facebook sayfam: Güzellik 101
Twitter.com/aydogangizem
Instagram/gizemaydogan
 
 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir