Dudak üstü tüylerinden kurtulmanın doğal yolları

Dudak üstünde meydana gelen tüylenme kadınlarda meydana gelen can sıkıcı sorunlardan bir tanesidir. Bu tüylerden şikâyetçiyseniz size vereceğimiz doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. İşte dudak üstü tüylenmelerden kurtulmanın en doğal yolları…

Dudak üstünde, çene altında meydana gelen tüylenmeler kadınlarda estetiksel can sıkıcı sorunlar arasındadır.  Yüz hassas bir bölge olduğu için buraya yapılan işlemlerde ve doğal yöntemlerde dikkatli olmak gerekir. Cildinize birazdan vereceğimiz doğal yöntemleri uygulamadan önce bilek kısmında test etmenizi öneriyoruz. İşte dudak üstünde meydana gelen tüylenmeden kurtulmanın yolları…

Zerdeçal

Zerdeçal tozu birçok güzellik ürününde kullanılır. Cildi temizlemeye ve arındırmaya yardımcı olur. Süt ve zerdeçal tozuyla dudak üzerinde meydana gelen tüylenmeden kurtulabilirsiniz. Bir kâsede 1’er yemek kaşığı zerdeçal ve sütü karıştırın.Karışım hazır olunca, parmaklarınızla bıyık bölgenize sürün.Kuruyana kadar bekletin, kurduktan sonra ovalayarak maskeyi çıkarın.

Yumurta akı

Yumurta akı cildi yatıştıran doğal bir ilaçtır. Kıl köklerinin zayıflamasını sağlar. Yumurta akını dudak üstü bölgesine sürün ve 20 dk. Bekletin. 20 dakika sonunda yıkayabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği tüylenmeden kurtaran kür tarifi

İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen yüz ve dudak üstü tüylerinden kurtulma kürü şu şekildedir;Bir tatlı kaşığı kuru nane bir bardak kaynayan suyla karıştırılır. Üzeri kapalı bir şekilde 10 dakika bekletilir. İçerisine bal ilave ederek günde 2 veya 3 bardak tüketilmesi önerilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir