Cildinizi limonla güzelleştirin

Anal

Özellikle cilt lekeleri, siyah noktalar ve sivilceler için limon olmazsa olmazdır. Limon, dış kabuk yapısı itibariyle pürüzsüzdür. Bazı araştırmalara göre çoğu insanın da bildiği üzere sebzeler ve meyveler benzedikleri organlara iyi gelirler. Limonun bu pürüzsüz yapısı pürüzsüz bir cildi temsil eder.
 
Limonu tonik, temizleyici ve sıkılaştırıcı gibi farklı özellikleri için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda limonu tek başına veya farklı karışımlarla da kullanabilirsiniz.
Her temizlik uygulamasının da başında yapıldığı gibi temizlenen cilde sıktığınız limonu pamukla uygulayabilirsiniz. Özellikle yağlı ciltlerde T bölgesinde bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bir süre cildinizde beklettiğiniz limonu yalnızca suyla yıkamalısınız. Faydasını görmek istediğiniz bu uygulamayı tekrarladığınızda siz de farkı göreceksiniz.

Yine maske gibi uygulamalarınızdan sonra cilt bakımınızda kalıcı bir sonuç elde etmek istediğinizde limonu tonik olarak kullanabilirsiniz. Böylece bunun için ayrıca tonik edinmenize gerek kalmayacaktır.

Zamansız çıkan sivilcelerinizi ertesi güne kadar yok etmek istediğinizde, uyumadan önce sivilcenizin üzerine limona batırdığınız pamuğu bırakıp kuruyana kadar bekletebilirsiniz. Bu sayede sivilcelerinizin büyümesini önleyebilirsiniz.

Cilt lekelerine uygulamada ise limona takviye olarak sirke kullanabilirsiniz. Yüzünüzde güneşin zararlı ışınları nedeniyle oluşmuş veya asla geçmeyen sivilce izlerine siz de sahipseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz. Limon ve sirke asidik özelliğe sahip olduklarından dolayı ciltteki lekelerin rengini açarak zamanla yok edecektir. Yüzünüz beyazlayacak ve cildiniz pürüzsüz bir görüntüye sahip olacaktır.

Limon suyu içmenin 15 faydası

Cilt lekeleri için limon suyu

Limon yalnızca yüzünüz için değil elleriniz için de oldukça etkili şekilde güzelleştirici özelliğe sahiptir. Güneşe çıkacağınız bir zaman değil de uyumadan önce veya evde olduğunuz bir zaman diliminde ellerinize limonla bakım yapabilirsiniz. Yumuşak ve pürüzsüz bir elle birlikte beyaz ve bakımlı tırnaklara da sahip olacaksınız.
 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir