Cara modelliği neden bıraktığını açıkladı!

Athletic

Cara Delevingne dünyanın en çok aranan yüzlerinden biri olmasına rağmen, neden modelliği bırakma kararı aldığına ilişkin samimi açıklamalar yaptı. Modellik kariyerinden vazgeçip son dönemde pek çok filmde rol alan Cara Delevigne, modelliği neden bıraktığına ilişkin, Time editörlerinin kurduğu platform olan Motto ’ya bir mektup yazdı.
23 yaşındaki ünlü model açıklamasında, ‘Defile arkadaşlarımı bazen çok özlüyorum’ dedi. İşte ünlü modelin samimi açıklamalarından bazı bölümler: Modelliğe 16 yaşında başladım. 1.70 ’lik boyumla sektördeki pek çok kızdan daha kısaydım. Moda endüstrisinin beni kabul etmesi, fiziksel özelliklerimin çok ötesinde, epey zaman aldı. Ancak kısa bir süre sonra kendimi endüstrinin onay mekanizması tarafından çevrelenmiş buldum.
Herkesten bir onay almam gerektiğini hissettim. Sonuç olarak, kendi görüşümü kaybettim ve mutluluğun, başarının ne demek olduğunu unuttum. Sanırım bu isteğimin temeli, bilinçaltımda herkes beni istesin, herkes beni sevsin düşüncesinin olmasıydı.
İnsanları mutlu etmek için işinizde her şeyi yaptığınız halde yine de mutlu olmayan insanlar varsa, şunu düşünmeye başlıyorsunuz: ‘Kendi işime baktım ve her şeyi yaptım. Kendimi en dibe kadar gitmeye zorladım. ’ Sonra sürekli olarak birilerini hayal kırıklığına uğrattığınızı hissetmeye başlıyorsunuz. Ve bir an geliyor, şunu diyorsunuz: ‘Bir saniye, ne için çabalıyorum? Ben kimim, bunu ne için yapıyorum? ’
Bir süre sonra, bu işin ve başkalarının onayının en önemli şey olmadığını fark ettim. Evet, kariyeriniz çok önemli ama en önemlisi o değil. Elbette başarılarımla gurur duydum ama gerçek anlamda mutlu değildim.
20 yaşıma gelmiştim, birkaç senedir modellik yapmaktaydım. Bakış açım değişmişti ve ben değişmiştim. Geleceğim için hedeflerimi ve hayatımı tekrar gözden geçirmeliydim. Elbette bu geçiş bir gecede olmadı.
Evet, zaman aldı. Ancak şimdi anladım ki iş her şey demek değildir ve başarı pek çok farklı formda gelebilir. Algılarım açıldıkça, pek çok yeni şeye çocuk gibi saldırdım. Sevdiğim şeyleri yapmak için daha çok zaman harcar oldum. Ve bu sayede daha iyi işler çıkarıyorum.
Öğrenecek hala çok şey var ama artık kendim olmayı öğrendim. Pişmanlık ve suçlu hissetme duygularıyla savaşıyorum. Çünkü kendinizi sevmezseniz, insanların sizi ve yaptığınız işleri sevmesinin hiçbir önemi yok.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir