Bir anne nasıl ayırt edilir?

Anne olduğumuzda, görünüşümüzle ilgili bazı değişiklikler olur.

Biz kadınlar anne olduğumuzda, görünüşümüzle ilgili bazı değişiklikler olur. Bunlar ince ayrıntılar olabilir ama topluluk içinde bir annenin diğer bir anneyi ayırt etmesini sağlar.

1. Saç
Bir annenin saçı uzun kısa, dağınık, kuaförden çıkmış ya da herhangi bir renkte olabilir. Ortak tek nokta yapışkan bölümdür. Çocuktan kaynaklı bir balçık o saçın ufak da olsa bir bölümünü mutlaka sertleştirmiştir. Yoğurt, elma, parmak boya, tutkal, sümük, fark etmez ve engellenemez.

2. Makyaj
Ne kadar çaba harcarsa harcasın bir annenin mükemmel makyaj yapması imkansızdır. Çünkü kendine makyaj yapmaya çalışırken bir yandan çocuğunun dişini fırçalıyor, saçını tarıyor olabilir ya da makyaj fırçaları çocuğun ne zamandır aradığı boyama fırçalarına dönüşmüştür ya da makyaj nedir zaten, zaman mı var?

3. Kıyafetler
Anneleri genellikle ya kendilerine çok dar ya da çok büyük kıyafetler içinde görebilirsiniz. Bu tembellikten kaynaklı değildir. Anneliğin pek çok aşaması vardır, modaya uymak için oldukça zor bir süreçtir.
– Daha yeni doğum yaptım ve kilo veremedim (çok küçük) – Geçen sene doğum yaptım ve kilo verdiğimin farkında değilim (çok büyük)


– Sanırım bir çocuk daha istiyorum ve yeniden hamile kalacağım için alışveriş yapmaya gerek duymuyorum (çok büyük ya da çok küçük)- Bebek büyütüyorum, nasıl göründüğüm kimin umurunda?
Açıkçası annelerin çoğu eskiden ne kadar sıkı moda takipçisi olursa olsun, bunu artık o kadar çok önemsemezler. Tüm öncelikleri bebekleri olan anneler, modaya olan ilgilerini de onlar üzerinde göstermeyi tercih edebilirler. Kendileri için alışveriş yapmak yerine bebeklerine bıkıp usanmadan yeni kostümler beğenebilirler.

4. Çanta
Bir annenin taşıması gereken yükü elbette şık bir el çantası ya da ince askılı omuz çantası taşıyamayacaktır. Bebek bezi, emzik, ilaçlar, aperatifler, meyve suyu kutuları, yedek kıyafet ve daha pek çok ‘ihtiyaç’ her an ellerinin altında olmalıdır.

5. Ayakkabılar
Anne ayakkabıları genellikle modaya uygun değil, harekete ve rahatlığa uygun olurlar. Kucağınızda ağlama krizi geçiren bir bebek, kolunuzda devasa çanta var iken 10 cm.lik topuklular üzerinde koşturulabileceğini düşünebiliyor musunuz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir