Smoothieler sağlığınız için gerçekten faydalı mı?

Bbw

Smoothieler; çok yönlü içecekler olarak biliniyor. Bu portatif, aile dostu ve neredeyse her zevk veya diyet tercihine uyarlanan içecekler artık oldukça popüler ve sıkça tercih ediliyor. Smoothielerin potansiyel sağlık yararları ve dezavantajlarını öğrenmek, kilo kaybına yardımcı olup olmadıklarını anlamak için okumaya devam edin.

ABONE OL

Meyveli smoothie

Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür bir smoothie genellikle meyve suyu, su, süt veya dondurma ile karıştırılmış ve bir veya birden fazla meyve kullanılarak yapılmıştır.

Yeşil smoothie

Yeşil smoothieler yeşil yapraklı sebzeleri içerir. Sebzeleri; su, meyve suyu veya sütle harmanlayarak içeceğinizi elde edebilirsiniz. Sebzeler ile yapılan smoothieler normal smoothielerden daha ağır olma eğilimindedir. Ancak genellikle içeceğin tatlılık oranını arttırmak için biraz meyve ya da meyve suyu içerebilir.

Protein smoothieleri

Protein smoothieler genellikle bir meyve, sebze ve bir meyve suyunun yanı sıra yoğurt, tofu veya protein tozu gibi büyük protein kaynaklarından oluşur.

Smoothielerin potansiyel sağlık yararları

Smoothieler diyetinize sağlıklı yiyecekleri dahil etmenin harika bir yolu!

Meyve ve sebze alımını artırmaya yardımcı olabilir

Taze veya dondurulmuş ürünlerden yapılan smoothieler, çok çeşitli temel vitamin, mineral, lif ve antioksidanlar sağlayan meyve ve sebze tüketiminizi artırabilir.

Bu besinler iltihabı azaltabilir, sindirimi iyileştirebilir ve kalp hastalığı, kemik erimesi, obezite ve yaşa bağlı zihinsel düşüş gibi kronik durumları yaşama riskinizi azaltabilir.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), yetişkinlerin günde en az 400 gram meyve ve sebze tüketmelerini önerir. Smoothieler bu ihtiyacı karşılamanın en kolay yollarından biri olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir