Rahatlatıcı etkisiyle kadife ev dekorasyonu önerileri

Kadife dekorasyonu 2020’yılının trendleri arasında yer alıyor. Bulunduğu mekanı değiştiren ve evine gösteriş katmak isteyenlerin tercih ettiği kadife ev dekorasyonu önerilerini sizin için paylaştık. Peki, kadife ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Rahatlatıcı bir etki oluşturan kadife kumaşı evinizde kullanarak mükemmel bir dekor oluşturabilirsiniz. 2020’yılının kış sezonunda en trend parçalardan biri olan kadife, bulunduğu ortama hem şıklık hem de sıcaklık katıyor. İşte kadife dekorasyonu evinize getirecek ipuçları…

Genellikle salon dekorasyonu için tercih edilen kadife kumaşlar, gösterişi ve ihtişamı seven kişilerin ortak tercihi oluyor. Kadife kumaşı salon dekorasyonunda koltuk, puf ve sandalye gibi parçalarda kullanabilirsiniz. Aynı zamanda perdeler için de kış sezonu adına en doğru tercih kadife kumaşlar olacaktır. Bu parçalar dışında kırlent ve puflarda da şık bir duruş sergileyecektir.

Daha rahat bir oturma alanı

Salonlar için en uygun kumaş türü olan kadifeler, koltuklarla birlikte kırlentlerde de kullanılabilir. Kadifenin yumuşak yapısı, daha rahat bir oturma alanı oluşturacaktır. Eş değerde, koltuk ve kırlent seçimlerin de sıcak renkleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Kış renkleri arasında yeşil, lacivert ve kırmızı bulunur. Bu renkleri hem koltuk ve kırlent, hem de salon dekorasyonuna ayrı bir renk katması açısından puflarda da kullanabilirsiniz. Puflar, koltuk dekorasyonu için tamamlayıcı bir aksesuar parçasıdır.

Bir salonun en keskin tamamlayıcılarından olan perdeler de, kış aylarında kadife kumaşla şık bir duruş sergiler. Kadife kumaşın gösterişli yapısı, hem koltuklarda hem de perdelerde kendisine yer bularak ihtişamlı bir görünüm sağlar.

Battaniye sıcaklığı

Kış aylarında ev dekorasyonunun ayrılmaz bir parçası da kuşkusuz battaniye. Kadife bir battaniyeyi, ister yatağınızda isterse salonunuzun bir köşesinde, dekorasyonun bir parçası olarak kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir