Gelin Ayakkabısı Trendlerinde Son Durum!

Ass

2018 yaz mevsimine doğru girerken, düğün sezonunun da yavaş yavaş başladığı şu günlerde, gelin ayakkabısı trendlerine yakından bakalım istedim.

Bu sezon, gelinliklerde Bohem stil ve ihtişam öne çıkıyor. Tül, swarovski taşlar, tüy ve danteller gibi romantik detayların yoğun olarak kullanıldığı gelinlik modelleri, kabarık modellerin yanı sıra düz ve katlı eteklerle de tasarlanıyor. Pelerin ve fiyonk gibi aksesuar detayları ile birlikte, çiçek motifleri ve aplikler de gelinlik tasarımlarında bolca göze çarpıyor.

Gelinlik trendlerine çok fazla girmeden, bu tasarım ögelerinden yola çıkarak gelinlik ayakkabılarına doğru yumuşak bir geçiş yapmak istiyorum. 

Gelin Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Seçmiş olduğunuz gelinlik modeli, başta gelin ayakkabılarınız olmak üzere, saç modeliniz, makyaj stiliniz ve hatta gelin buketinize kadar birçok önemli detayın da belirleyicisi oluyor. Bu nedenle, gelinliğinizi diktirmeye karar verdiyseniz, öncelikle gelinlik kumaşınızdan biraz daha fazla edinip, butik bir ayakkabıcının yolunu tutarak işe başlayabilirsiniz.

Birbirinden şık yeni sezon gelin ayakkabısı modelleri arasından, ayağınızın içinde en rahat ettiği ayakkabı modelini, kendi gelinlik kumaşınızla yaptırmak üzere, özel bir sipariş verebilirsiniz. Bunun yanı sıra, çok önemli bir detayı unutmamak gerekiyor; zira artık gelin ayakkabıları, birçok düğünde iki adet seçiliyor.
 

Ayakkabılardan birincisi, topuklu ve son derece şık bir tarza sahip olan, standart stili temsil eden modeller arasından seçiliyor. Nikahın kıyılması ve fotoğraf çekimleri tamamlandıktan sonra, gecenin ilerleyen eğlenceli saatlerinde giyilmek üzere, ikinci gelin ayakkabısı görücüye çıkıyor. Yeni nesil ikinci gelin ayakkabısı stili, babetler, sandaletler ya da spor ayakkabılar formunda tasarlanmış, taşlı ve süslü modellerden oluşuyor. 

Gelin Ayakkabısı Nasıl Alınır?
Kumsal ya da kır düğünü konsepti üzerinden yola çıkılarak bir düğün tasarladıysanız, seçeceğiniz gelin ayakkabısının da kum ve toprağa gömülmeyen, dolgu topuk yada babet modellerinden olması büyük fayda sağlıyor. Bunun yanı sıra, eğer ihtişamlı bir saray ya da tarihi mekan konseptiniz varsa, seçeceğiniz gelinlik de buna paralel olarak muhtemelen iddialı bir stile sahip olmalı. Gelin ayakkabılarınızın, ihtişamlı gelinlik modeline uygun, yüksek topuklu stilettolardan yana olması elbette şık bir seçenek sunuyor. Bunun yanı sıra, gelin ayakkabısı alırken en çok dikkat etmeniz gereken konu, ayakkabının içinde ayaklarınızın uzun süre kalacağını hesaplayarak, rahat ve konforlu bir ayakkabı edinmeye çalışmanız. Yeni nesil gelin ayakkabıları, bu doğrultuda daha çok platform tabanlı ve ergonomik rahatlıkta kalıplarla tasarlanıyor. 

2018 Gelin Ayakkabısı Trendleri Nelerdir?
Taşlı ve inci detaylı gelin ayakkabıları, her dönemin en favori modelleri arasında liderliğini korumayı sürdürüyor. Son birkaç yıldır, yükselen trendler arasında olan, kişiye özel gelin ayakkabısı modelleri, yenilikçi tasarımlarıyla göze çarpıyor. Eğlenceli ve esprili bir stile sahip olan bu ayakkabı trendi ile gelin ayakkabılarının üzerine, gelin ve damadın isimleri, düğün tarihi gibi birçok bilginin yanı sıra, eğlenceli karikatürler de grafik olarak işleniyor. Bu tasarımla birlikte, hayatınızın en özel gününde, size ait olan en özel anı, gelin buketlerinden sonra, ayakkabılarınız olarak tarihe geçiyor. Babet ve Sneakers ayakkabı modellerinde, Swarovski taşlar, boncuk ve incilerin yanı sıra, kurdeleler de aksesuar olarak kullanılmaya devam ediyor. 

 

Filiz ADAR

http://moonmoda3d.blogspot.com.tr

Instgrm: http://www.instagram.com/moonmoda3d

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir