Evlerde doğru desen kombini nasıl olmalı?

Birçok kişi ev dekorasyonu yaparken, iç mekan desenlerinin nasıl kombin olması konusunda kararsızlık yaşayabilir. Peki, ev dekorasyonunda farklı desenler nasıl kombinlenir? İşte sizin için tüm püf noktaları paylaştık…

Düzenli evlerin yanı sıra müzeleşmiş evler dekendi içerisinde faklılıklara ayrılabiliyor. Ama nihayetinde her ev stilinin kendine göre bir havası oluşuyor. Evin desenini dış görselliğin yanı sıra nasıl kombin edildiği de göstermektedir. Peki, evlerin doğru desen kombini nasıl olmalıdır? İşte cevabı…

-Geniş ölçekliler ile küçükleri buluşturarak doğru desen kombini evinizin her köşesine yayabilirsiniz. Evinizdeki desen uyumuna ve desen ölçüsü terazisine dikkat ederseniz doğru bir adım izlemiş olacaksınız. Duvar önü yerleşimi buna en güzel örnek olacaktır.

-Birden fazla yastık kullanırken yastıkların arasında bir favori renginiz her zaman olmalıdır. Eğer ev tonuna uygun rengi de bulursanız doğru desen kombini seçmiş olacaksınız. Aynı tonda yastıklar her zaman içinde karışık bir görsellik oluşturmayacağı gibi tam anlamıyla evinize düz çizgiler taşıyacaktır.

-Duvarı iki farklı renge boyayabilirsiniz. Ve eşit çizgilerle olmasına özen gösteriniz. Ayrıca renk uyumuna da özen gösteriniz. Boya uğraştıran bir iş olabilir, o nedenle duvar kağıdı seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. İki farklı rengi evin stiline uygun seçmeniz doğru bir kombin olacaktır.

-Aksesuar kalabalığı güzel ve zengin bir görünüm katabilir. Ancak birbiriyle uyumsuz aksesuarlar göz kalabalığına neden olabilir. Doğru kombin olması için sade ve uyumlu aksesuar seçimlerine öncelik veriniz.

-Simetrik kombin önerileri mutlaka sizi mutlu edecek en son adım olabilir. Evinizdeki mobilya, eşyaların ve benzeri malzemelerin simetrik olması doğru kombinler oluşturmanıza fayda sağlarken sakin ruh halinizin ortaya çıkmasında da önemli rol oynar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir